sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Podsumowanie konkursu plastycznego w Starym Młynie w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie konkursu plastycznego w Starym Młynie w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 7 grudnia 2015 r. w Starym Młynie w Żarkach odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego "Wspomnienia moich dziadków" organizowanego przez Obywatelski Komitet Pamięci Narodowej w Żarkach (OKPN w Żarkach) przy współpracy z Gminą Żarki.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić wydarzenie związane z historią lub tradycją Żarek. Takie, o którym opowiadali im dziadkowie. W sumie zgłoszono 54 prace wykonane przez dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych z Gminy Żarki. Poziom był bardzo wysoki, zarówno pod względem plastycznym, jak i historycznym. Decyzją jury zwyciężyła Sandra Gryl ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach. Drugie miejsce przypadło Martynie Kowackiej, również ze szkoły w Żarkach, a trzecie ex aequo Weronice Nowakowskiej (SP Żarki) i Emilii Gil (SP Zawada). Dodatkowo wyróżniono 15 osób.

– Wybór nie należał do łatwych. Widać było, że wszyscy uczestnicy włożyli mnóstwo pracy. Przy ocenie braliśmy pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i szczegółowość z jaką zostały oddane realia dawnych czasów. Cieszymy się z zainteresowania konkursem, bo był on nie tylko okazją do zaprezentowania swoich talentów, ale także zwrócił uwagę dzieci na historię i tradycję naszego miasteczka - powiedział Roman Hamerla, prezes OKPN w Żarkach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowe upominki. Nagrodę za pierwsze miejsce ufundowała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak. Fundatorem pozostałych nagród są OKPN w Żarkach i Gmina Żarki. Wszystkie nagrodzone prace będzie można podziwiać w Muzeum Dawnych Rzemiosł do końca tego roku.

 

czytano: 1383 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-08 09:30:56

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7