wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Święty Mikołaj z wizytą.

Strona główna » Aktualności » Święty Mikołaj z wizytą.

wielkość tekstu:A | A | A

Do 80 dzieci z terenu gminy trafiły paczki z rąk Świętego Mikołaja. Akcję zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach.
MGOPS w Żarkach od lat organizuję akcję wręczania paczek mikołajkowych dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej oraz przygotowuje tradycyjne spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych, schorowanych.

Mikołajkowe paczki są wspierane przez Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W rolę Świętych Mikołajów wcieli się m.in. burmistrz Klemens Podlejski oraz radni: Roman Hamerla i Paweł Labocha.

Specjalne paczki dla potrzebujących ufundowała również Kawiarnia Delikatesy-Piekarnia Musialik i te były rozdawane w dniu 6 grudnia.

 

czytano: 967 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-08 13:00:19

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5