niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rakietka w rakietkę.

Strona główna » Aktualności » Rakietka w rakietkę.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Przybynowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego „Przybynów OPEN 2015” o Puchar Radnego Mirosława Jaskólskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Zawodnicy toczyli zacięte pojedynki pełne znakomitych zagrań tak w  ataku, jak i w obronie. Honory gospodyni Turnieju sprawowała Dyrektor Szkoły Edyta Brodzik.

Nagrodami dla zwycięzców były medale oraz profesjonalne rakiety tenisowe. Główną nagrodą był Puchar Radnego, który otrzymał za zdecydowaną supremację Patryk Męcik. Drugie miejsce zajęła Marlena Kapuściak, a trzecie Mikołaj Sapkowski.

Turniej uświetnił swoją obecnością ksiądz proboszcz Roman Cer. Uczestnicy startujący w Turnieju zdecydowali o uczestnictwie w jego  kolejnej edycji za rok.

(przygotował: Mirosław Jaskólski)

 

czytano: 804 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-08 13:13:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6