piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Spotkanie autorskie

Strona główna » Aktualności » Spotkanie autorskie

wielkość tekstu:A | A | A

We wtorkowy wieczór w Bibliotece Miejskiej miłośnicy literatury spotkali się z entuzjastką życia, Jolantą Szwalbe, autorką motywujących i pozytywnie nastrajających do życia książek: „Myśl i działaj dla przyszłości”, Złap na zawsze wiatr w żagle”, „Wyrusz w drogę”, „Sto i więcej lat w aktywności”. Spotkanie odbyło się w Miejsko i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach.

Pani Jolanta mówi o sobie, że jest niepoprawną optymistką i stara się swoim optymizmem zarażać także innych, prezentując swoje książki i zawarte w nich przepisy na pogodne i spełnione życie.

Autorka z pamięci cytowała sentencje ludzi pióra, nauki, kultury, opowiadając o ich dokonaniach, przytaczała ciekawe momenty z ich biografii. Potrafiła słuchaczy wzruszyć i rozśmieszyć, natchnąć optymizmem i skłonić do chęci realizowania swoich marzeń, bycia ciągle aktywnym mimo upływu lat.

Po wykładzie, można było zakupić wybrane książki wraz z dedykacją.

Książki Jolanty Szwalbe nie pozwalają pozostać biernym życiowo, nawet w wieku emerytalnym. I dziś już są dostępne w naszej bibliotece. Gorąco zachęcamy do lektury.

 

czytano: 749 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-11 09:37:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5