niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Szlachetna paczka w Jaworzniku.

Strona główna » Aktualności » Szlachetna paczka w Jaworzniku.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 29 XI 2015 r. Samorząd Uczniowski, wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku, przeprowadził zbiórkę pieniędzy na Szlachetną Paczkę.  Zbiórka odbywała się przed Kościołem Miłosierdzia Bożego w Jaworzniku po każdej Mszy Świętej. Łączna kwota uzyskana ze zbiórki wyniosła 212 zł.Pieniądze zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia Wiosna z siedzibą w Krakowie, które nadzoruje akcję Szlachetna Paczka.
W liczeniu zebranych pieniędzy wzięły udział następujące osoby: Paweł Grzesica, uczeń kl. 3, Maciej Zalas, uczeń kl. 3, Bartosz Zalas, uczeń gimnazjum, ksiądz proboszcz Marek Pacyna.
Z Samorządu Uczniowskiego obecni byli: Natalia Zamora, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Jakub Opasiński, zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Renata Wiewióra, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Przeprowadzenie zbiórki przed Kościołem było możliwe dzięki zgodzie ks. MarkaPacyny, za co Samorząd Uczniowski składa wyrazy podziękowania. Dziękujemy również wszystkim osobom, które wsparły inicjatywę SZLACHETNEJ PACZKI.

 

czytano: 1028 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-11 12:46:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6