niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kopciuszek i Święty Mikołaj w Jaworzniku.

Strona główna » Aktualności » Kopciuszek i Święty Mikołaj w Jaworzniku.

wielkość tekstu:A | A | A

Stowarzyszenie Moc Pokoleń z Myszkowa pod czujnym, artystycznym okiem Katarzyny Miklas, odwiedziło w dniu 10 grudnia szkołę podstawową w Jaworzniku   i zaprezentowało najmłodszym mieszkańcom Jaworznika, Przybynowa oraz Zawady muzyczne przedstawienie inspirowane znaną i lubianą baśnią o Kopciuszku.

W jedną z postaci przedstawienia wcieliła się Małgorzata Musialik, nauczyciel wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Jaworzniku. Wraz z aktorami zawitał do dzieci Święty Mikołaj, który przywiózł mnóstwo upominków. Uczniowie wiedząc, że zawita do nich  Święty, zadbali o świąteczne  dekoracje pod nadzorem opiekuna Samorządu Uczniowskiego Renaty Wiewióra, aby Mikołaj dobrze się czuł w szkole i zechciał wrócić do nich ponownie w przyszłym roku.

Spotkanie było nie tylko miłą i ciekawą formą spędzenia czasu, ale również szansą dla uczniów na spotkanie z teatrem muzycznym „na żywo”, bez dodatkowych kosztów, czy też uciążliwych dojazdów.


Projekt „Czy znasz tę bajkę?” został dofinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Zawierciu.

 

czytano: 757 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-17 10:24:17

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6