wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Gwiazdkowy prezent

Strona główna » Aktualności » Gwiazdkowy prezent

wielkość tekstu:A | A | A

Wzorem ubiegłych lat w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera  w Żarkach  odbyła się na przełomie listopada i grudnia akcja "Gwiazdkowy prezent". Jej celem była zbiórka słodyczy dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz z rodzin wielodzietnych. Większość uczniów  szkoły wsparła akcję, przynosząc dobrowolnie podarki w postaci różnych słodkości. Dla pozyskania funduszy zorganizowano sprzedaż ciast, które upiekli rodzice uczniów klasy V a i V s. Do akcji przyłączyło się też Szkolne Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.  Z zebranych funduszy zakupiono słodycze. Z darów przygotowano 48 paczek świątecznych, które rozdano w dniu 21.12.2015 r. wraz z życzeniami świątecznymi. Nad całą akcją czuwały nauczycielki: Justyna Kiser, Ewa Zając oraz pedagog Gertruda Polak.  Akcja charytatywna Gwiazdkowy Prezent organizowana jest w szkole od ponad 10 lat.
-  Akcja ta pozwala dostrzec uczniom, że warto dzielić się z innymi. W tym roku uczniowie zebrali wyjątkowo dużo słodyczy, z których można było przygotować wspaniałe paczki. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji Gwiazdkowego Prezentu.  Najbardziej cieszy nas uśmiech na twarzach naszych milusińskich  - informują organizatorki akcji.

 

czytano: 717 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-28 08:54:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6