wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rekord.15 315,76 zł dla Orkiestry.

Strona główna » Aktualności » Rekord.15 315,76 zł dla Orkiestry.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 10 stycznia w Gminie Żarki zorganizowany został 24 Finał WOŚP. W trakcie całego dnia wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, a po południu w Domu Kultury w Żarkach odbył się Wielki Finał.

- W tym roku zebraliśmy rekordową dla sztabu w Żarkach kwotę 15 315,76 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wpłaty, pomoc i organizację - mówi Janusz Garncarz,  szef Sztabu WOŚP w Żarkach.

Na scenie zaprezentowali się niezwykle utalentowani mieszkańcy gminy i nie tylko. Imprezę otwarła Justyna Sidorkiewicz, która reprezentowała żareckie gimnazjum. Potem na scenie zagościły występy taneczne w wykonaniu dzieci z Zumba Kids, Szkoły w Zawadzie. Po atrakcjach tanecznych zebrani mogli obejrzeć przedstawienie na temat bezpieczeństwa  w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Kolejnym punktem programu był występ podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach, po którym dwie piosenki zaśpiewały uczennice ze Szkoły w Przybynowie.

Dalszy ciąg muzycznych prezentacji odbył się podczas koncertu zespołu Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach, po którym tanecznie zaprezentowały się uczennice z Gimnazjum w Żarkach. Podczas Finału nie zabrakło pokazu ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP w Żarkach i oczywiście koncertów zespołów wokalno-instrumentalnych: No Name, Atom i Grejpfrut. Ostatnim punktem programu na scenie był koncert zespołu TAK TO MY.

Po koncercie uczestnicy mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni – Światełko do Nieba, ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, który objął również honorowy patronat nad imprezą.

Podczas Finału licytowane były gadżety WOŚP i inne ofiarowane przedmioty, między innymi zdjęcie z autografem Charlie Watts'a - perkusisty legendarnej grupy The Rolling Stones.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, partnerom i wszystkim, którzy pomogli w tegorocznej zbiórce. A szczególnie: wolontariuszom, którzy zbierali pieniążki, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, wszystkim występującym na koncercie finałowym WOŚP w Żarkach, osobom liczącym pieniądze: Halinka Tabaka, Barbara Zjawińska, Lidia Szczepankiewicz, Elżbieta Gzieło, Agnieszka Stala oraz sponsorom i partnerom, a wśród nich znaleźli się:
Burmistrz Klemens Podlejski, Gmina Żarki, Szkoła Podstawowa w Żarkach, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Jaworzniku Szkoła Podstawowa w Przybynowie, Przedszkole Publiczne w Żarkach Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach, OSP w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Zespół Szkół nr 2 w Myszkowie, Positive Energy, P.P.H.U. Elgar Janusz Garncarz, Hokus Pokus, Przystań Leśniów, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie,, Drużyna Harcerska Ziemi Myszkowskiej – drużyna w Żarkach, Straż Miejska w Żarkach i Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.

 

czytano: 868 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-12 11:39:05

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12