wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Inwestycje otwarte w Kotowicach.

Strona główna » Aktualności » Inwestycje otwarte w Kotowicach.

wielkość tekstu:A | A | A

W minioną niedzielę (10.01.) uroczyście poświecono i przekazano do użytku dwie inwestycje gminne: wyremontowaną ulicę Kolejową w Kotowicach  oraz nowy wodociąg w ciągu tej ulicy. Wartość zadań to 300 tys. zł.

- Kompleksowy remont ul. Kolejowej wykonano na długości 403 metrów. Koszt 219 657,23zł, z tego kwota 133 086,00 zł ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – poinformował burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Remont ul. Kolejowej wykonało przedsiębiorstwo BUD-MET BIS z miejscowości Panki. Zakres prac: wykonanie podbudowy, nawierzchni z kostki betonowej i ścieku betonowego. Remont ulicy został połączony z wykonaniem prac polegających na ułożeniu wodociągu od ulicy Żareckiej – 255 mb, powstało  16 sztuk przyłączy. Koszt tego zadnia to blisko 90 tys. zł.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Kotowic. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu przez księdza Mirosława Wójcika wszystkich zaproszono na koncert Zespołu Ziemia Kroczycka do remizy. Uroczystość została przygotowana przez radnego wsi Kotowice Pawła Labochę i sołtys Łukasza Kota.
(zdjęcia: Archiwum Paweł Labocha)

 

czytano: 978 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-13 12:56:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9