wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Złote Gody w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Złote Gody w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Dla 12 par z Gminy Żarki  Prezydent RP przyznał medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Złote Gody świętowano w Starym Młynie w Żarkach. Gospodarzem uroczystości byli: burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak oraz kierownik USC Joanna Jarosz.
Do wzięcia udziału w uroczystości zaproszono:  Barbarę i Stanisława  Brzegowskich, Bogumiłę i Czesława Bublów, Helenę i Jana Galasów, Dominikę i Zbigniewa Grabowskich, Irenę i Kazimierza Gurbałów, Danutę i Wacława Miśtów, Teresę i Janusza Sitków, Mariannę i Aleksandra Skorków, Zofię i Jana Sytniowskich , Halinę i Krzysztofa Tabaków, Marię i Włodzimierza Zębików, Eugenię i Eugeniusza Palów.

Po wręczeniu medali był czas na koncert Kapeli Ani Ani, toast, wspólny posiłek i życzenia Stu Lat. Goście odwiedzili również muzealną ekspozycję.

 

czytano: 1205 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-18 08:49:25

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8