niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jurajskie Fotoklimaty według Sławomira Jodłowskiego.

Strona główna » Aktualności » Jurajskie Fotoklimaty według Sławomira Jodłowskiego.

wielkość tekstu:A | A | A

Jurajskie Fotoklimaty to tytuł nowej wystawy fotograficznej w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. Ekspozycja potrwa do końca lutego i odbywa się po patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Autorem zdjęć jest Sławomir Jodłowski – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Jurajskiego Fotoklubu RP, który współpracuje z TVP jako operator obrazu filmowego, twórca i animator kultury  w dziedzinie upowszechniania fotografii.

- Od ponad 30 lat prowadzę działania promujące fotografię jako wartość kulturotwórczą polegająca na organizacji plenerów, warsztatów, szkoleń  i spotkań z artystami-fotografikami – informuje autor, który jest również kuratorem Galerii ARTFOTO działającej przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

S. Jodłowski to również pomysłodawca i komisarz najstarszego i największego w Polsce Międzynarodowego Konkursu Fotografii Cyfrowej CYBERFOTO, który odbywa się od 19  lat.

S. Jodłowski reprezentował województwo śląskie na wystawie fotografii „Obecna Nieobecność” w Mediolanie. Laureat odznaki Zasłużony Działacz Kultury przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat nagrody Związku Polskich Artystów Fotografików za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury (2013 r.). Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie upowszechniania kultury. Laureat stypendium artystycznego przyznanego przez Marszałka Województwa Śląskiego. Autor albumu fotograficznego Jurajskie Fotoklimaty. Teraz prace są do oglądania w UMIG Żarki. Zapraszamy serdecznie.

 

czytano: 750 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-22 15:00:25

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5