niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Bieg Charytatywny dla Janusza Skorka

Strona główna » Aktualności » Bieg Charytatywny dla Janusza Skorka

wielkość tekstu:A | A | A

Ponad 160 zawodników wzięło udział w niedzielne przedpołudnie (24.01.2016r.) w Biegu Charytatywnym dla mieszkańca Żarek Janusza Skorka. Bieg odbył się w sołectwie Jaroszów – Gmina Żarki. Organizatorem biegu była Grupa Biegowa Biegaj z Żarkami a  współorganizatorami: Gmina Żarki, MGOK w Żarkach, OSP Czatachowa, Stowarzyszenie Jurajskie Amonity w Jaroszowie, Sołtys i Rada Sołecka z Jaroszowie oraz mieszkańcy Jaroszowa.
Patronat honorowy objął burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
Patronat medialny: Dziennik Zachodni oraz Gazeta Myszkowska.

Głównym celem imprezy była zbiórka funduszy na leczenie dla Janusza Skorka.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 lub 10km, odbyły się również zawody nordic walking na dystansie 5km. Zawodnicy z Positive Energy pokonali dystans 10km w ramach kolejnego etapu „Maraton na raty”. Na trasie biegu zawodnicy mogli zobaczyć jurajski skałki, kamieniołom w Jaroszowie, szlak konny. Biuro zawodów mieściło się w nowo wybudowanej świetlicy w Jaroszowie. Po biegu każdy uczestnik brał udział w losowaniu nagród w postaci bonów przekazanych od sponsorów. Dla pierwszych 100 osób, które opłaciło opłatę startową Gościniec Jurajski przygotował 100 bonów o wartości 10zł do wykorzystania w restauracji Gościniec Jurajski lub Jaś i Małgosia w Poraju. Wręczenia nagród dokonał burmistrz Żarek Klemens Podlejski.


Wyniki:

Bieg 5 km kategoria open kobiet:
1 Zwolan Małgorzata 24.43
2 Bialik Katarzyna 26.36
3 Pietrzyk Angelika 27.03

Bieg na 5 km kategoria open mężczyzn:
1 Formicki Rafał  - 18.39
2 Kołodziejczyk Jarosław 19.51
3 Szecówka Łukasz 22.04

Bieg 10 km kategoria open kobiet:
1 Janocha Agnieszka 46.37
2 Balicka Anna 48.30
3 Krzysztoń Eliza 52.00

Bieg na 10 km kategoria open mężczyzn:
1 Magiera Piotr 40.41
2 Szmukier Marcin 41.53
3 Całek Mateusz  42.14

Nordic Walking open kobiety:
1 Radosz Aleksandra 34.13
2 Gałązka Julia 37.59
3 Niemiec Olga 40.02


Nordic Walking open mężczyzn:
1 Dors Łukasz 33.13
2 Wójcik Wiktor 33.37
3 Dors Grzegorz 33.34

Grupa biegowa Biegaj z Żarkami dziękuje sponsorom biegu za przekazane bony i nagrody do losowania, a są nimi: Restauracja Gościniec Jurajski w Żarkach, Salon fryzjerski „Nowa Ty” Joanna Szpak, Firma RABEX Urszula Rał, Sklep ze słodyczami HokusPokuss, Przystań Leśniów Anita i Roman Garcarz, Pizzeria Capri Robert Tuora, Piekarnia Brel Grzegorz Froś, Zagroda Edukacyjna Maciejówka z Ostrowa, Salon kosmetyczny Le Papillon Anna Radosz, Właściciele Żółtej Budki: Martyna, Tomasz Kupis, Producent Obuwia „Opal” Jerzy Pilis,
Zakład Fryzjerski IZA - Izabela Nowak, Salon fryzjerski Nefretete - Aneta Bernacka, Cukiernia House of Sweets Kalina Froś, Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej w Żarkach, Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, Serwis rowerowy SP - Bikes w Jastrzębiu, Sylwia Miśta – Dorobisz (kosmetyki Avon) , Piotr Magiera, LKS Zieloni Żarki, Urząd Miasta i Gminy w Żarkach, Zarząd Starostwa Powiatowego w Myszkowie, anonimowy darczyńca przekazał pas do biegania z bidonem oraz kieszonką na telefon, wypożyczalnia nart biegowych w Przewodziszowicach, firma "DAREK" Dariusz Pala zapewniła numery startowe i agrafki.

Grupa biegowa informuje, iż na początku lutego poda informacje ile pieniędzy udało się zebrać. Zawodnicy opłatę wpisową wpłacali na oficjalne konto „Pomocy dla Janusza” a także wrzucali pieniądze w dniu zawodów do puszek. Akcja zbierania pieniążków trwa do 31.01.2016r. W najbliższą niedzielę 31.01.2016r. o godz. 10.00  bierzemy udział w zawodach w Myszkowie na terenie Dotyk Jury tam również będziemy mieli puszki i zachęcamy do włączenia się w akcje Pomoc dla Janusza.

 

czytano: 831 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-01-26 15:40:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6