wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Iskra po raz kolejny nagrodzona

Strona główna » Aktualności » Iskra po raz kolejny nagrodzona

wielkość tekstu:A | A | A

Zespół „Iskra” działający w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach po raz kolejny zdobył laury na konkursach i przeglądach.  Zespół zajął I miejsce w konkursie kolęd i pastorałek Dla Ciebie kolędujemy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 3    w Myszkowie oraz III miejsce w VII Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Jasełek  w Lędzinach.

Uroczysta Gala VII Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Jasełek  miała miejsce 28 stycznia 2016 roku w sali widowiskowej „Piast”  Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach.

Trzeba dodać, że jak co roku w styczniu, zespół uczestniczył w wielu uroczystościach na terenie gminy, prezentując swój repertuar kolędowy – w Domu Kultury, kościele parafialnym, w Przedszkolu w Żarkach. Wszyscy wysoko ocenili przygotowaną prezentację oraz gratulowali osiągnięcia wysokiego poziomu artystycznego. Członkowie zespołu śpiewają , ale także grają na instrumentach – keyboard, flety, ksylofony, dzwonki. Zespół cały czas się powiększa, grupa starsza i młodsza liczą w sumie  60 członków.  Od 10 lat zespołem kieruje Sylwia Góral – nauczycielka muzyki.

Wyjazdy na konkursy i przeglądy są możliwe dzięki wsparciu z budżetu Gminy Żarki.

 

czytano: 741 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-02-02 12:53:39

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9