sobota, 23 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Feliks, Konrad
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Podsumowanie Akcji Ferie w Domu Kultury w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie Akcji Ferie w Domu Kultury w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach zorganizowane zostały  zajęcia w czasie ferii zimowych dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat . Zajęcia prowadzone były codziennie od godz.10.00 do 14.00.
Dzieci odwiedziły  manufakturę HOKUS POKUS, gdzie poznawały proces powstawania słodyczy i wykonywały lizaki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne przeprowadzone w PRZYSTANI  LEŚNIÓW.  Dzieci samodzielnie wykonały pizzę, którą później ze smakiem skonsumowały. W MUZEUM  DAWNYCH  RZEMIOSŁ w Starym Młynie poznawały historię młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. W  ETNO JURZE dzieci wykonały z siana zające wielkanocne oraz ptaszki. W MIEJSKIEJ  BIBLIOTECE dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt: ”Doktor  Dolittle  i jego zwierzęta”.  Ponadto odbył się turniej  warcabowy, lepiliśmy z masy solnej wianki wielkanocne, a z Majką Rał  ozdabialiśmy cekinami styropianowe pisanki. W czasie codziennych zajęć korzystano z gier stolikowych. Oglądaliśmy filmy w wersji kinowej Minionki 3 , Wspaniała 6. Nie zabrakło zajęć ruchowo – tanecznych z Mariolą Pasikowską. Dodatkową atrakcją było spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie, którzy przybliżyli dzieciom zasady zdrowego odżywiania i zorganizowały quiz z nagrodami. Czas ferii upłynął dzieciom  miło i pracowicie.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie naszych podopiecznych: Manufakturze Hokus Pokus, Przystani Leśniów, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, Etno-Jura, Bibliotece w Żarkach, Marioli Pasikowskiej, pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie.

 

czytano: 664 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-03-03 11:14:44

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6