czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Konkurs z legendami.

Strona główna » Aktualności » Konkurs z legendami.

wielkość tekstu:A | A | A

Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w XIV Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym "Kto czyta, nie błądzi", którego główne cele to propagowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej.

- Co roku włączamy się do udziału w ciekawe, wartościowe projekty czytelnicze o zasięgu ogólnopolskim, przypominamy ważne rocznice czy wydarzenia. Nasze spotkania to kolorowe i wesołe Święto Książki, w czasie którego namawiamy do aktywności czytelniczej, tak ważnej w rozwoju najmłodszych - mówi Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach.   

W 2016 roku pragniemy namówić uczniów do przeczytania książki Wandy Chotomskiej "Legendy polskie". Nasi młodzi czytelnicy znajdą w niej najpopularniejsze legendy z wielu regionów Polski. Chcemy także zachęcić do poznania legend związanych z naszą małą ojczyzną.

Zgłoszenia uczniów przyjmujemy do 23.03.2016 r. . Szczegóły w regulaminie poniżej, tam rownież karta zgłoszenia.

- Konkurs odbędzie się 22 kwietnia 2016 r., w przeddzień Światowego Dnia Książki, w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach - informuje Tadeusz Pakuła dyr. szkoły.

 

czytano: 670 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-03-07 11:11:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9