czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Turniej wiedzy pożarniczej w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Turniej wiedzy pożarniczej w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 18 marca 2016r. w remizie OSP w Żarkach rywalizowali uczniowie szkól podstawowych, gimnazjum i Zespołu Szkół im. T. Kościuszki. Odpowiadali na pytania testowe i komisji, którą interesowały zagadnienia związane z pożarnictwem.

Turniej wiedzy pożarniczej odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Daria Latos, drugie – Maria Gil, trzecie – Cyprian Gajek. Wśród gimnazjalistów najlepiej wypadła Małgorzata Fiutek, drugi był Bartosz Stodółkiewicz,  trzecia - Agata Zygadło. Natomiast wśród uczniów Zespołu Szkól im. T. Kościuszki triumfował Kamil Musiał, drugi był Patryk Surowiec, a trzeci Piotr Radkowski.

W jury znaleźli się:  kapitan Mariusz Szczepański, skarbnik OSP Żarki Bogusława Cacoń, naczelnik Andrzej Gzieło, sekretarz Jakub Jarosz, prezes gminny Ireneusz Hajdas.
- Gratuluję wiedzy  i chęci kształcenia się w kierunku związanym z pożarnictwem – powiedział kapitan Mariusz Szczepański.
- Laureaci  gminnego konkursu wezmą udział w powiatowej edycji w dniu 4 kwietnia. Życzę sukcesów – dodał prezes Ireneusz Hajdas.

 

czytano: 857 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-03-18 14:31:10

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10