sobota, 23 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Feliks, Konrad
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Regionalny Konkurs Recytatorski ŻARKI 2016

Strona główna » Aktualności » Regionalny Konkurs Recytatorski ŻARKI 2016

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 4 kwietnia 2016 r. w Domu Kultury w Żarkach odbył się gminny etap XXVIII  Konkursu Recytatorskiego. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodych recytatorów. Wzięły w nim udział dzieci ze Szkół Podstawowych i Przedszkoli z Jaworznika,  Przybynowa, Zawady i Żarek oraz Przedszkola Publicznego w Żarkach. Komisja w składzie: Henryka Janusiewicz – dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach, Joanna Ożóg – instruktor teatru Fajrant z Myszkowa, Magdalena Brzegowska – dyrektor  MGOK Żarki, wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Kategoria I – klasy 0 – III szkoły podstawowe:
I miejsce - Juliusz Gajek,  Szkoła Podstawowa w Żarkach,
II miejsce – Julia Przyborowska, Szkoła Podstawowa w Jaworzniku,
III miejsce – Aleksander Frukacz,  Szkoła Podstawowa w Żarkach .
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali:
 - Zuzanna Gromada, Szkoła Podstawowa w Przybynowie,
 - Wiktoria Sękala, Szkoła Podstawowa w Żarkach.

Kategoria II – klasy IV – VI szkoły podstawowe
I miejsce - Wiktoria Szpak, Szkoła Podstawowa w Żarkach,
II miejsce - Paulina Grabowska, Szkoła Podstawowa w Żarkach
III miejsce - Anna Czyż, Szkoła Podstawowa w Zawadzie,
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała:
Sandra Kot,
Szkoła Podstawowa w Jaworzniku,

Wszyscy uczestnicy gminnego etapu konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Uczestnicy, którzy zajęli I i II miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz uczniowie Gimnazjum w Żarkach – Agnieszka Erbel i Oskar Lis, wyłonieni w trakcie eliminacji wewnątrzszkolnych, będą  reprezentować Gminę Żarki w Powiatowym etapie Konkursu Recytatorskiego który odbędzie się  dnia 15 kwietnia 2016 r od godz. 10.00 w MDK w Myszkowie.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i wkład pracy. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w następnych etapach konkursu !!!

 

czytano: 947 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-04-05 11:21:51

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5