wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pieniądze dla potrzebujących

Strona główna » Aktualności » Pieniądze dla potrzebujących

wielkość tekstu:A | A | A

Kwotę 61.645 zł rozdysponowano wśród osób potrzebujących. Pieniądze zostały zebrane przez Społeczny Komitet „Pomoc dla Janusza”, który wspierał walkę o życie Janusza Skorka z Żarek. Walka ta zakończyła się niepowodzeniem.

Społeczny Komitet „Pomoc dla Janusza”  po konsultacjach z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żarkach postanowił przekazać pieniądze z akcji. Wśród osób obdarowanych znalazła się Sybilla Brymora z Myszkowa lat 22, która choruje na nowotwór - mięsak kości. Obecnie jest leczona w Centrum Onkologii w Warszawie. Na jej leczenie przekazano 26.645 zł. Poza tym przekazano po 5.000 zł na leczenie dzieci z terenu gminy Żarki. Wśród osób obdarowanych znaleźli się: Alek Kukla – schorzenie zespół Downa, Tymoteusz Męcik – schorzenie wada genetyczna achondroplazja, Jan Bazyliński - schorzenie: porażenie mózgowe, niewidomy, Kacper Dyja - schorzenie: zespół Downa, Dominik Małota - schorzenie: porażenie mózgowe, Kamil Polasik - schorzenie: porażenie mózgowe, Kinga Szecówka - schorzenie: porażenie mózgowe.
Rodzina ś.p..Janusza Skorka pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się do wspólnej pomocy w ramach społecznego komitetu.

-  Dziękujemy wszystkim, którzy walczyli o życie naszego taty i męża. Dzięki zebranym środkom udało się wydłużyć ostatnią drogę życia. Udało się nam stworzyć domowe hospicjum. Zapewniliśmy potrzebny sprzęt, leki, opiekę... Po prostu byliśmy wszyscy razem. Janusz spokojnie, pogodzony z wolą Boga zamknął oczy mając obok siebie żonę, dzieci i rodziców.  Były to bardzo ciężkie, smutne chwile a zarazem piękne, bo mogliśmy Mu towarzyszyć a On doskonale wiedział, że oprócz nas, jest moc wspaniałych ludzi, którzy modlili się za Niego, trzymali kciuki oraz do samego końca wierzyli w sukces. Uważamy, że na swój sposób i tak wygrał życie i walkę z chorobą.  Bez Waszej pomocy i ogromnego zaangażowania nie dostalibyśmy tej cudownej szansy bycia przy Nim i tylko dla Niego.
Jesteśmy Wam tak bardzo wdzięczni, że nie sposób ubrać to w słowa... Pamiętajcie, pomagajmy, bo darowane dobro wraca a Bóg nam błogosławi – dziękują żona oraz dzieci Janusza Skorka.

 

czytano: 1015 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-04-15 14:04:18

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9