niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego

Strona główna » Aktualności » IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 14.04.2016r. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza MiG Żarki Klemensa Podlejskiego. W zawodach wzięło udział 16 zawodników – po czterech przedstawicieli z gminnych podstawówek. Uczniowie klas IV– VI rywalizowali ze sobą w konkurencji indywidualnej i drużynowej.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez ich opiekunów. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair – play, co bardzo cieszyło organizatorów turnieju.
W klasyfikacji drużynowej wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce–  SP Przybynów
II miejsce–  SP Żarki
III miejsce–  SP Jaworznik
IV miejsce– SP Zawada

Szczególnymi umiejętnościami w konkurencji indywidualnej popisali się Konrad Musialik uczeń Szkoły Podstawowej w Żarkach, który zajął I miejsce, Albert Mizera i Milan Okularczyk  uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybynowie (II i III miejsce) oraz Mateusz Tomczewski uczeń Szkoły Podstawowej w Jaworzniku (IV miejsce).

Pozostali uczestnicy to: Kamil Sapota, Daniel Piedo (SP Przybynów), Daniel Lipiński, Oskar Podlejski, Dominik Pompka (SP Żarki), Szymon Zagała, Szymon Bożek (SP Jaworznik), Miłosz Bartelak, Dawid Zamora, Dominik Konieczniak, Daniel Grabowski (SP Zawada).

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale oraz dyplomy, natomiast zwycięska drużyna- puchar. Nagrody zostały ufundowane przez naszego Burmistrza.  Za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Todynek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znakomitych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów na polu sportowym.

 

 

 

czytano: 831 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-04-20 15:00:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8