wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mariola Pasikowska Mistrzynią I Mistrzostwa Polski w Cross Nordic Walking

Strona główna » Aktualności » Mariola Pasikowska Mistrzynią I Mistrzostwa Polski w Cross Nordic Walking

wielkość tekstu:A | A | A

W 1. Mistrzostwach Polski w CROSS Nordic Walking Mariola Pasikowska z Żarek zajęła 1 miejsce w klasyfikacji OPEN kobiet oraz na 3 miejscie w klasyfikacji generalnej z mężczyznami. Zawodniczka przekroczyła metę z czasem 35:19   

W dn. 23.04.16 r., w Głogowie (woj. dolnośląskie), odbyły się 1. Mistrzostwa Polski w CROSS Nordic Walking pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawody odbyły się w ramach Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking PSNW. To nowość Polsce i jedyne takie zawody! Zawodnicy, którzy przyjechali do Głogowa z całej Polski, mieli do pokonania ponad 5 km, widowiskową i crossową trasę, z naturalnymi przeszkodami (m.in. rowy z wodą, ostre podejścia i zejścia). To był wymagający start, ciężka crossowa trasa. Lubię biegi z przeszkodami, dlatego ta forma nordic walking również mnie zaciekawiła. To była walka przede wszystkim z własnymi słabościami i wielka przygoda.

Każde zawody traktuję jak dobry trening przygotowujący do Pucharu Europy w Nordic Walking. Pierwsze odbędą się w Słoweni 21.05, kolejnie Niemcy, Polska oraz Austria.

Przed startem zawodników nastąpiło oficjalne wciągnięcie flagi Polski na maszt oraz uroczyste odśpiewanie hymnu Polski. Zawody otworzyli: Zastępca Prezydenta Głogowa Piotr Poznański, Jerzy Górski (Sport Górski) oraz Paulina Ruta (Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking). Na trasie pracowali sędziowie z Ogólnopolskiej Komisji Sędziów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, którzy egzekwowali od zawodników prawidłową technikę nordic. Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiego wydarzenia pn. Cross Straceńców, w którym wystartowało łącznie ponad 1000 zawodników

 

czytano: 781 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-04 10:48:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6