wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zespół Wysoczanki już 20 lat na scenie

Strona główna » Aktualności » Zespół Wysoczanki już 20 lat na scenie

wielkość tekstu:A | A | A

Zespół Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej świętował jubileusz 20-lecia działalności. Były życzenia, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i gromkie 100 lat od wszystkich gości. Na imprezie nie zabrakło również koncertu wspaniałego zespołu Wysoczanki. Zespół śpiewaczy Wysoczanki został założony 20 lat temu przy Świetlicy Wiejskiej w Wysokiej Lelowskiej pod opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. Na początku zespół tworzyło 15 pań, mieszkanek Wysokiej Lelowskiej, instruktorem przez 11 lat działalności był Marian Pasek. Od dziewięciu lat opiekunem muzycznym jest Krzysztof Szymaniec. Wysoczanki mają w swoim repertuarze utwory ludowe, biesiadne, patriotyczne, dożynkowe oraz religijne. Zespół bierze czynny udział w festynach, biesiadach, dożynkach gminnych i powiatowych. Występował na Festiwalach Pieśni Patriotycznej, podczas których zdobył III miejsce oraz wyróżnienie. W ramach konkursu Złota Miejscowość Lata Radia Katowice Wysoczanki występowały w Szczyrku i Żywcu. Jednak najczęściej zespół uczestniczy w imprezach organizowanych na szczeblu gminnym i powiatowym, min. każdego roku na Spotkaniu Wigilijnym w Domu Kultury w Żarkach prezentuje niezwykłe kolędy i pastorałki.

Obecny skład zespołu Wysoczanki to: Janina Hajduk, Krystyna Banik, Bogumiła Chejduk, Danuta Maśląka, Lidia Paszta, Elżbieta Nowak, Kazimiera Tylkowska,  Krzysztof Szymaniec – instruktor.

Na uroczystość do świetlicy Przystań przybyli goście: Burmistrz Klemens Podlejski z żoną, członek Zarządu Rady Powiatu Myszkowskiego Jakub Grabowski z żoną, radny Rady Powiatu Myszkowskiego Jarosław Kumor z żoną,, Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak z mężem, Sekretarz Gminy Żarki Barbara Major, radna Lidia Kowacka z mężem, radny Henryk Świerdza z  żoną, kierownik MGOPS Teresa Kowacka z mężem,   kierownik ZUK Marek Strzelczyk, dyrektor MGOK Magdalena Brzegowska, członkowie Rady Sołeckiej z Wysoki Lelowskiej.

Zespół składa gorące podziękowania wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, życzenia i piękne kwiaty.

 

czytano: 730 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-04 14:26:11

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5