wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

Strona główna » Aktualności » Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

wielkość tekstu:A | A | A

Tradycyjnie w dniu 8 maja obok ruin kościoła św. Stanisława w Żarkach odbyły się obchody związane z patronem tego miejsca. W tym roku spotkaliśmy się na Górze Laskowiec po raz dziesiąty. Uroczystości rozpoczęły się koncertem zespołu Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach pod kierunkiem Sylwii Frydrych-Góral. Kolejnym punktem uroczystości było Nabożeństwo Majowe prowadzone przez braci nowicjuszy zakonu o. Paulinów z Leśniowa, po którym odbyła się Msza Św. odprawiona przez księdza proboszcza Jana Wajsa. Po Mszy Św. odbył się  przepiękny koncert utalentowanej altowiolistki i wokalistki Sylwii Majchrzak, której na gitarze akompaniował Adrian Rał. Obecni na uroczystości mogli poczęstować się kawą, herbatą i krówkami leśniowskimi.

Podczas uroczystości Burmistrz Klemens Podlejski przypomniał osoby, które pracowały przy odnowieniu murów kościółka św. Stanisława, między innymi  Wojciech Mszyca i osoby, którym to piękne miejsce jest bardzo bliskie, między innymi Krzysztof Kot.

Organizatorzy uroczystości serdecznie dziękują:
Panu Grzegorzowi Matyji właścicielowi firmy MATBUS, który zapewnił bezpłatny przewóz na uroczystość,
Ojcom i braciom z zakonu o. Paulinów z Leśniowa, Pani Sylwii Frydrych – Góral i zespołowi Iskra ze Szkoły Podstawowej, Strażakom OSP z  Żarek, Sylwii Majchrzak i Adrianowi Rał za przepiękny koncert i oprawę muzyczną na Mszy Św. ekipie technicznej za pomoc w przygotowaniu tego miejsca.

 

czytano: 820 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-09 14:01:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11