wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Unijna dotacja na przebudowę ulicy Myszkowskiej w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Unijna dotacja na przebudowę ulicy Myszkowskiej w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 4  maja zadanie o nazwie Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 793 na odcinku Żarki – Myszków zostało wybrane przez Zarząd Województwa do dofinansowania i realizacji. Wartość zadania 36 464 856,2 zł, w tym 30 875 339,90 zł, dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.  W ramach Działania: 6.1. Drogi wojewódzkie, Oś priorytetowa 6. Transport Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W pierwszej decyzji zarządu z dnia 19 kwietna przebudowa ul. Myszkowskiej nie uzyskała dofinasowania, znalazła się jako pierwsza na liście rezerwowej.  Nastąpiło zwiększenie kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów w ramach przeprowadzonego konkursu w wyniku ponownego przeliczenia kwoty alokacji określonej w ramach przeprowadzonego naboru według obecnie obowiązującego kursu wymiany Euro.

- Różnice kursowe pozwoliły na zwiększenie alokacji środków o 36,5mln zł. Dzięki temu z listy rezerwowej  weszły dwa projekty, w tym ul. Myszkowska w Żarkach - mówi burmistrz Klemens Podlejski.

czytano: 899 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-10 16:02:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10