piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dofinasowania dla partnerskich gmin!

Strona główna » Aktualności » Dofinasowania dla partnerskich gmin!

wielkość tekstu:A | A | A

Dwa partnerstwa, w których działa gmina Żarki uzyskały dotacje na działalność w nowym okresie finasowania unijnego. Partnerstwo Północnej Jury otrzymało prawie 3 mln euro, a Jurajska Ryba 2 mln euro.

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził Listę ocenionych strategii rozwoju lokalnego współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" (PO RYBY 2014-2020).

Wniosek Partnerstwa Północnej Jury uzyskał największą liczbę punktów w całym województwie i uzyskał 2 667 125,00 euro na realizację zadań na obszarze partnerstwa, w tym w gminie Żarki. Środki otrzymało 14 grup.
Wniosek Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Jurajska Ryba", do którego przyłączyła się Gmina Żarki uzyskał 2 mln euro dofinasowania na realizację zadań. Środki trafią do dwóch z trzech grup rybackich w województwie śląskim.

 

czytano: 699 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-17 10:24:58

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8