sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zgłoś pomysł do Strategii Rozwoju Miasta i Gminy.

Strona główna » Aktualności » Zgłoś pomysł do Strategii Rozwoju Miasta i Gminy.

wielkość tekstu:A | A | A

Trwają prace nad Strategią Rozwoju Miasta i Gminy Żarki na lata 2016-2023 . Dokument jest nadal otwarty na pomysły mieszkańców. Zachęcamy do przesłania swoich propozycji zadań, które powinny być realizowane w najbliższych latach w Gminie Żarki. Czekam na głos mieszkańców. Zapraszamy również do udziału w spotkaniu w dniu 30 maja (poniedziałek) o godz. 16.00 w Starym Młynie w Żarkach. Spotkanie ma charakter otwarty i służy konsultacji.

Poniżej załączamy kartę zadań. Na wypełnione karty zadań przez  mieszkańców  czekamy do 6 czerwca, warto jednak wysłać je już dzisiaj na adres: poczta@umigzarki.pl

Prosimy przy przesyłaniu karty zaznaczyć, której z domen dotyczy zgłaszany pomysł (Domena 1 – Ekologia; Domena 2 – Turystyka;  Domena 3 – Przedsiębiorczość/Rynek pracy; Domena 4 – Jakość życia).

Warto wspomnieć, iż w ramach pracy nad strategią odbyły się już trzy warsztaty strategiczne w domu kultury, w Jurajskim Gościńcu, a w minioną środę (18 maja) w Gimnazjum im. Jana Pawła II. W spotkaniach brali udział przedstawiciele różnych instytucji publicznych i społecznych (w tym stowarzyszeń), mieszkańcy gminy, lokalni przedsiębiorcy oraz kreatorzy oferty turystycznej. Młode pokolenie reprezentowali uczniowie klas drugich żareckiego Gimnazjum.

Uczestnicy w podziale na cztery grupy pracowali nad planem strategicznym domen rozwoju strategicznego gminy – uzgodnionych na wcześniejszych spotkaniach warsztatowych. Wspólnie zastanawiano się na kierunkami i sposobami rozwoju dla każdej z domen (celami strategicznymi), a przede wszystkim zgłaszano pomysły i konkretne zadania.

Raport o stanie miasta i gminy Żarki - diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej oraz Analizy zasobów turystycznych Gminy Żarki są dostępne pod adresem: http://www.umigzarki.pl/aktualnosci/3626

 

czytano: 811 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-20 12:10:25

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6