piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

ZAPROSZENIE NA KONSULTACJE - STRATEGIA ROZWOJU MIASTA I GMINY ŻARKI

Strona główna » Aktualności » ZAPROSZENIE NA KONSULTACJE - STRATEGIA ROZWOJU MIASTA I GMINY ŻARKI

wielkość tekstu:A | A | A

Zapraszamy do udziału w Konsultacjach Społecznych  w dniu 30 maja 2016 roku (poniedziałek) w godz. 16.00 – 18.00 w Starym Młynie w Żarkach, ul. Ofiar Katynia 5 w ramach procesu opracowywania dokumentu Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Żarki.

Zaproszenie kierujemy w związku z realizowanymi przez Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska pracami nad „Strategią Rozwoju Miasta i Gminy Żarki”.

TEMIN    ZAKRES PRAC WARSZTATOWYCH 30.05.2016 godzina 16.00-18.00    KONSULTACJE STRATEGICZNE – prezentacja wypracowanych do tej pory elementów strategii, zbieranie pomysłów i ich priorytetyzacja)

czytano: 587 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-25 15:36:10

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8