piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wsparcie dla Moja Jura.

Strona główna » Aktualności » Wsparcie dla Moja Jura.

wielkość tekstu:A | A | A

Nowe stowarzyszenie z Żarek – Moja Jura - otrzymało grant w wys. 5tys. zł na rozwój młodej organizacji w ramach konkursu Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie 2016: dotacje na rozwój młodych podmiotów.  
<p style="text-align: justify;" justify;\"="">W projekcie pn „Moja Jura - rozwój i promocja młodej organizacji w środowisku”, założono wykonanie  strony internetowej stowarzyszenia oraz zakup podstawowego sprzętu biurowego  jakim jest laptop. Konkurs obsługiwało Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku oraz Fundusz lokalny RAMŻA.
Cel konkursu określony został jako zwiększenie zaangażowania organizacji pozarządowych w życie publiczne poprzez wsparcie inicjatyw służących rozwojowi społeczności lokalnych na obszarze województwa śląskiego.
Zapraszamy na stronę internetową stowarzyszenia http://stowarzyszenie.mojajura.pl/ gdzie można trochę poczytać, obejrzeć zdjęcia, a także samemu wysłać interesujący tekst lub fotkę.

 

czytano: 712 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-31 12:24:05

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9