niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zgłoś pomysł do Strategii Rozwoju Miasta i Gminy.

Strona główna » Aktualności » Zgłoś pomysł do Strategii Rozwoju Miasta i Gminy.

wielkość tekstu:A | A | A

W poniedziałek (30.05.) gimnazjaliści na sesji Rady Miejskiej mówili o tym, jak powinna się rozwijać gmina Żarki. Budowana jest Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Żarki. Młodzi zasugerowali rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, likwidację dzikich wysypisk, kino i budowę krytego basenu.  Zostali wysłuchani przez radnych Rady Miejskiej, burmistrza, sołtysów, przewodniczących osiedli i kierowników jednostek organizacyjnych.

- Trwają prace nad Strategią Rozwoju Miasta i Gminy Żarki na lata 2016-2023. Dokument jest nadal otwarty na pomysły mieszkańców. Zachęcamy do przesłania swoich propozycji zadań, które powinny być realizowane w najbliższych latach  – zachęca burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - Czekam na głos mieszkańców.

Karta zadań dostępna jest pod adresem: http://www.umigzarki.pl/aktualnosci/3631
Na wypełnione karty zadań przez  mieszkańców czekamy do 6 czerwca, warto jednak wysłać je już dzisiaj na adres: poczta@umigzarki.pl

Prosimy przy przesyłaniu karty zaznaczyć, której z domen dotyczy zgłaszany pomysł (Domena 1 – Ekologia; Domena 2 – Turystyka;  Domena 3 – Przedsiębiorczość/Rynek pracy; Domena 4 – Jakość życia).

czytano: 784 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-31 13:10:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9