wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pora na zawód.

Strona główna » Aktualności » Pora na zawód.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 10 maja br. odbył się organizowany co roku Dzień Otwarty naszej szkoły. Z tej okazji przybyło do nas ok. 100 uczniów klas trzecich gimnazjów z Żarek, Niegowy, Lgoty Górnej i Żarek Letnisko. Na tę okazję przygotowaliśmy stoiska prezentujące zawody w których kształcimy, pokazy uczniów, pyszny poczęstunek, konkursy z nagrodami.

Jedną z wielu atrakcji były pokazy gastronomiczne z wykonaniu zaproszonych szefów kuchni. Damian Domin przygotowywał małe przekąski "na jeden raz": Micro sałatkę z rostbefu z dodatkami oraz pieczonego dorsza owiniętego plastrami szynki włoskiej z prażonymi orzechami.
Drugie stanowisko gastronomiczne zajmował Piotr Klimek, który serwował przygotowane na wózku do flambirowania Flambirowane naleśniki w sosie pomarańczowym z owocami oraz Strogonowa.

Natomiast nasi uczniowie z instruktorem Justyną Szczepańską częstowali gości sorbetem truskawkowym i bardzo aromatycznym i zdrowym napojem z pietruszki, które przygotowywali za pomocą thermomixa - nowego sprzętu, który wzbogacił wyposażenie pracowni gastronomicznej. Było bardzo smacznie.

Na gimnazjalistów czekała otwarta pracownia fryzjerska. Uczennice z instruktorem Izabelą Nowak układały fryzury chętnym osobom.

W pracowni informatycznej gimnazjaliści poznali podstawy programowania robotów konstruowanych z klocków Lego Mindstorms. Informacji udzielali uczniowie uczestniczący w zajęciach pozalekcyjnych i prowadzący zajęcia Andrzej Nowak.

Goście zwiedzili poligon budowlany, na którym odbywały się konkursy przeprowadzone przez instruktora Antoniego Łowkisa z pomocą uczniów klasy I M.
Gimnazjaliści zobaczyli również naszą siłownię i salę tenisa stołowego. Pod okiem Tomasza Majora młodzież rywalizowała w konkursach sportowych. Zwycięzcom gratulujemy.

Dzień Otwarty był okazją do poznania naszej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2016/2017, bazy dydaktycznej, wyposażenia pracowni zajęć praktycznych, opinii naszych uczniów, ale również dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania młodzieży.
Podziękowania:
-Dziękujemy Damianowi Domin i Piotrowi Klimkowi za wspaniałe pokazy gastronomiczne i przygotowane pyszności,
-Dziękujemy uczniom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie i udział w realizacji Dnia Otwartego.

 

czytano: 786 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-05-31 13:21:21

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5