niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wspólnymi siłami upiększają Osiedle 600-lecia.

Strona główna » Aktualności » Wspólnymi siłami upiększają Osiedle 600-lecia.

wielkość tekstu:A | A | A

Jak dbać o swoje osiedle? Dobry przykład daje Grupa Osiedlowa z 600-lecia. W ramach projektu „Mały Raj Osiedlowy Gaj” wolontariusze rozpoczęli prace porządkowe. W efekcie ma powstać wspólna i zadbana przestrzeń pośrodku osiedla.
Grupa Nieformalna Młodzież Osiedlowa uzyskała dofinasowanie na realizację projektu ramach konkursu Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie 2016. W długi majowy weekend wolontariusze zabrali się do prac porządkowych.
- Wspólnie oczyściliśmy i przygotowaliśmy teren pod kolejne działania. Zostały pozbierane śmieci, skoszono trawę, wycięto samosiejki, zamontowano płotki – wymienia Adam Zamora, lider grupy i radny Rady Miejskiej w Żarkach. – Do pomocy stawiła się liczna grupa wolontariuszy. Następny etap prac już w czerwcu. Zapraszam już dzisiaj chętnych do pomocy.

Kolejne zadania to nawiezienie ziemi ogrodowej, zasadzenie trawy, posadzenie drzew: dębów, jesionów i świerków, a także ustawienie koszy i ławek.  Polub Młodzież Osiedlową na FB.

 

czytano: 1011 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-01 13:37:45

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5