niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ulica Ogrodowa w Przybynowie oddana do użytku.

Strona główna » Aktualności » Ulica Ogrodowa w Przybynowie oddana do użytku.

wielkość tekstu:A | A | A

Nowa asfaltowa droga służy mieszkańcom Przybynowa. Przebudowa tej ulicy została zrealizowana na długości 543 m. Uroczystego poświęcenia dokonał ksiądz Roman Cer, natomiast przy uroczystym przecięciu wstęgi byli obecni: burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, radny powiatowy Jarosław Kumor, radny miejski Henryk Świerdza, sołtys Roman Warta, wykonawca inwestycji dyrektor Stefan Cieślewicz oraz mieszkańcy ul. Ogrodowej.

- Przebudowa ul. Ogrodowej w Przybynowie objęła nawierzchnię jezdni, poboczy, zjazdów oraz odwodnienia drogi na odcinku 543 m – poinformował burmistrz. – Droga została wykonana w ramach przetargu, którego elementem są jeszcze dwa inne zadania. Są nimi:  budowa drogi gminnej od ul. Kościuszki do ul. Strażackiej w Żarkach oraz utwardzenie placu pod punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Żarkach przy ul. Myszkowskiej 61b.

Wszystkie trzy zadania realizuje firma wyłoniona w ramach przetargu, do którego zgłosiło się sześciu zainteresowanych przedsiębiorców. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych  Myszków Sp. z o.o. z siedzibą w Żarkach. Wartość umowy wynosi  296 161,38 zł.

 

czytano: 1042 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-03 08:52:12

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6