niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Złoty Krzyż Zasługi dla burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego.

Strona główna » Aktualności » Złoty Krzyż Zasługi dla burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego.

wielkość tekstu:A | A | A

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał Złoty Krzyż Zasługi dla burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego. Odznaczenie odebrało 18 samorządowców w kraju, w tym trzech z województwa śląskiego. Odznaczenie jest nadawane za zasługi dla Państwa i obywateli.

Uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odbyła się w Pałacu Prezydenckim w miniony wtorek (31.05.). Była to okazja do nadania odznaczeń państwowych przez Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W ramach spotkania z samorządowcami prezydent podkreślił, iż działalność samorządowa wymaga serca i zwrócił uwagę na konieczność zrównoważonego rozwoju całego kraju.

- Złoty Krzyż Zasługi to dla mnie bardzo ważne odznaczenie. Cieszę się, że praca samorządowa wykonywana przeze mnie w jurajskiej gminie jest dostrzegana w Pałacu Prezydenckim – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Warto dodać, iż Klemens Podlejski, burmistrz Żarek otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Odznaczenie przyznał i wręczył w dniu 28 maja 2012r. Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.


Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

 

czytano: 962 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-07 09:00:21

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6