wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

11.06. Industriada 2016. Program w Starym Młynie w Żarkach

Strona główna » Aktualności » 11.06. Industriada 2016. Program w Starym Młynie w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Spotkanie ze Steinkellerem, przejazd powozem konnym szlakiem dawnych rzemiosł, a dla milusińskich i nie tylko Pan Korek, czyli szaleni naukowcy w akcji z prądem. To i dużo więcej w najbliższą sobotę w Żarkach. Stat o godz. 10.00, koniec o północy.

W dniu  11 czerwca koniecznie trzeba odwiedzić Stary Młyn w Żarkach. Organizatorzy z ramienia Gminy Żarki przygotowali szereg atrakcji. Jedną z nich jest  interaktywny spektakl z przymrużeniem oka, za który odpowiadają  aktorzy "Teatru Letniskowego - U Hrabiny" z Żarek-Letniska. W Starym Młynie i wokół niego będzie szansa na spotkanie dziewiętnastowiecznych mieszkańców Żarek. Wśród nich nie zabraknie Piotra Steinkellera - historycznego właściciela Żarek, przemysłowca z XIX w., który w decydujący sposób przyczynił się do rozwoju gospodarczego miasteczka. Pojawi się również jego żona, przyjaciele i współpracownicy. Będzie możliwość zrobienia zdjęcia z postaciami historycznymi i podziwiania ubiorów z epoki industrializacji.

Dla najmłodszych i nie tylko warsztaty stolarskie z udziałem zabytkowych narzędzi., prezentacje mulimedialne, film o pracy młyna, prezentacja zabytkowych urządzeń, ale i występ grupy o nazwie Pan Korek znanej z programów telewizyjnych.  Szaleni naukowcy w niekonwencjonalny sposób przybliżają tajniki nauk ścisłych. W dniu Industriady zajmą się tym, bez czego Stary Młyn nie mógłby się obejść, czyli elektrycznością. Pewne jest jedno, że będzie... wybuchowo.
Wszystkie atrakcje programu za darmo. Zabierz rodzinę i przyjaciół i przyjedźcie do Żarek.

INDUSTRIADA 2016, Żarki 11 czerwca
10:00-12:00 Warsztaty stolarskie z użyciem zabytkowych narzędzi                             
10:00-19:00 Okoliczne młyny – prezentacja multimedialna          
10:00-19:00 Serce młyna – prezentacja zabytkowych urządzeń          
10:00-19:00 Animacje dla dzieci i rodzin
10:00-23:59 Interaktywny spektakl z udziałem „ducha” młynarza
10:00-23:59 Bezpłatne zwiedzanie Starego Młyna          
12:00-15:00 Piknik naukowy z „Panem Korkiem“          
13:00-19:00 Przejażdżki wozem konnym szlakiem dawnych rzemiosł          
14:30-16:30 XIX-wieczne Żarki – rekonstrukcja historyczna

 

czytano: 639 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-07 15:11:35

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 17