piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Wysokiej Lelowskiej

Strona główna » Aktualności » Dzień Matki i Dzień Dziecka w Wysokiej Lelowskiej

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 3 czerwca w świetlicy ,,Przystań” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka zorganizowana przez radną Lidię Kowacką, sołtys Elżbietę Nowak wraz z Radą Sołecką oraz panie z zespołu Wysoczanki.

Piękna słoneczna pogoda zgromadziła wielu mieszkańców Wysokiej ze swoimi pociechami. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek, domowe ciasta, słodycze, owoce, napoje chłodzące. Dla dzieci bezpłatnie zamówiono zamek-zjeżdżalnię i basen z kulkami. Życzenia dla mam i dzieci złożyły Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak, radna Lidia Kowacka, dyrektor MGOK Magdalena Brzegowska, sołtys Elżbieta Nowak. Wszystkie mamy otrzymały od dzieci kwiatki wykonane z kolorowego papieru.
W części artystycznej zaprezentowali się najmłodsi. Wiersze dla mam przygotowali: Martyna Kowacka,Klaudia Flak,Kinga Piskorska,Amelia Feliszewska, Wiktoria Kozik,Maja Mizgała, Ania Banik, Kinga Szecówka,Bartosz Banik, Mateusz Dłubała,Tomek Zamora,Paweł Chanak, Antoś Świerdza.
Nie zabrakło również piosenek które wykonała młodzież: Daria Oleksiak, Gabrysia Ptak, Sara Korumbel, Justyna Wieczorek, Aneta Chejduk.

Zaprezentował się młodzieżowy zespół GREJPFRUT z Myszkowa  oraz zespół WYSOCZANKI.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. W szczególności Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki Klemensowi Podlejskiemu i  Komisji ds. Profilaktyki i  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

czytano: 814 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-07 15:50:18

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6