wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

600-lecie przebudowa dróg.

Strona główna » Aktualności » 600-lecie przebudowa dróg.

wielkość tekstu:A | A | A

Została podpisana (7.06.) umowa na przebudowę dróg gminnych na Osiedlu 600-lecia: ul. Chryzantem, ul. Konwalii, ul. Łąkowa. Prace rozpoczną się w wakacje i potrwają do końca  września.
W wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca zadania P.H.U.B. MARMADEX. Umowę podpisała ze strony wykonawcy właścicielka Magdalena Piątek – Sosnecka z Myszkowa, ze strony Gminy Żarki burmistrz Klemens Podlejski.

- Wartość inwestycji  666 980,95zł. Zadanie jest realizowane z środków budżetu Miasta i Gminy  w Żarkach – informuje Klemens Podlejski.

Oto zakres prac:
Ul. Chryznatem - 84 m, nawierzchnia z kostki betonowej, chodnik przyjezdniowy po lewej stronie, opaska przyjezdniową po prawej stronie, zjazdy.

Ul. Konwalii 205m - nawierzchnia z kostki betonowej, chodnik przyjezdniow po prawej stronie, opaska przejzedniowa lewej stronie, zjazdy

Ul. Łąkowa 330 m - nawierzchnia z kostki betonowej,  chodnik przyjezdniowy po lewej stronie, opaska przyjezdniową po prawej stronie, zjazdy.

 

czytano: 1027 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-08 08:20:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6