piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mariola na podium. Mistrzyni Europy w NW.

Strona główna » Aktualności » Mariola na podium. Mistrzyni Europy w NW.

wielkość tekstu:A | A | A

W sobotę (4.06.) w niemieckim Roding rozegrany został drugi etap Pucharu Europy Nordic Walking mający jednocześnie rangę Mistrzostw Europy na dystansie 10 km. W zawodach wystartowali zawodnicy z Niemiec, Austrii, Polski, Czech, Słowacji, Francji, Włoch i Serbii, a wśród nich  mieszkanka Żarek, zawodniczka klubu Positive Energy Mariola Pasikowska

Ponad dwudziestoosobowa reprezentacja kilku polskich czołowych klubów pokazała prawdziwą klasę. Nasi rodacy wrócili do kraju z 16 medalami a Polki okazały się najszybszymi zawodniczkami kontynentu
Mariola Pasikowska zajęła 1 miejsce w kategorii K 30 zdobywając tytuł Mistrza Europy.
- Linię mety przekroczyłam jako druga kobieta,  ze stratą 40 sekund do zwyciężczyni Moniki Nawrotek (Wesoły Borsuk Team), zajmując 2 miejsce OPEN wśród kobiet.W Polsce znam wszystkich rywali, obcy kraj to nowe wyzwanie, poprzeczka wyżej w spełnianiu własnych marzeń. Start w Roding dał mi wiarę, że mogę jeszcze lepiej i szybciej! Udało mi się wyprzedzić moje rywalki z podium open w Słowenii - powiedziała Mariola Pasikowska. - Jako Polki stanęłyśmy na podium z biało czerwoną flagą, w głośnikach brzmiał Mazurek Dąbrowskiego - takie chwile to marzenie każdego sportowca. Atmosfera wśród nordikowców jest niepowtarzalna, Polacy wspierają się i kibicują nawzajem. Jestem dumna że mogłem reprezentować Polskę na ME wraz z innymi wspaniałymi zawodnikami. Zostaliśmy ciepło przyjęci, rywalizowaliśmy uczciwie i z dumą wróciliśmy do kraju. Drugi etap Pucharu Europy to dla mnie kolejny komplet punktów do tabeli. Trzecią rundę zaplanowano we wrześniu w Austrii.

To kolejne międzynarodowe sukcesy naszej kijkarki, a już niedługo crossowe Mistrzostwa Europy na Słowacji, gdzie Mariola będzie broniła zdobytego w ubiegłym roku tytułu.

 

czytano: 889 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-21 09:05:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8