piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Zjazd ochotników w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Zjazd ochotników w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 18 czerwca odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żarkach. Dokonano wyboru władz. Komendantem miejsko-gminnym na kolejną kadencję pozostał druh Ireneusz Hajdas.

W zjeździe uczestniczyło  25  delegatów z jednostek OSP z terenu Gminy Żarki. Byli również obecni przedstawiciele  władz krajowych związku oraz władz jego oddziałów:  dh  Marian Indeka, dh  Zdzisław Ucieklak, dh  Wojciech Picheta oraz dh  Sebastian Jurczyk z Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Nie zabrakło przedstawicieli administracji publicznej oraz samorządowej. Przybyli Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, radni Powiatu Myszkowskiego – Jolanta Koral i Jarosław Kumor, burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, radni Rady Miejskiej w Żarkach:  przewodnicząca Stanisława  Nowak oraz Wioletta Król, Henryk Świerdza, Paweł Labocha,  Andrzej Jakóbczak.

W trakcie sporo uwagi poświęcono kwestią związanym ze zwiększeniem liczby szkoleń oraz dotacji dla OSP  w zakresie zakupu sprzętu ppoz. Przeprowadzono również wybory. Członkami Oddziału Gminnego Związku OSP RP zostali:
Prezes – Klemens Podlejski
Wiceprezes – Jan Święciak
Wiceprezes – Andrzej Gzieło
Komendant gminny – Ireneusz Hajdas
Sekretarz – Bogusława Cacoń
Skarbnik – Henryk Martyniak

Członkowie Komisji Rewizyjnej: Wioletta Król, wiceprzewodniczący Andrzej Jakóbczak, sekretarz – Tadeusz Myga. Z terenu Gminy Żarki przedstawicielami do Zarządu Powiatowego ZOSRP zostali druhowie: Klemens Podlejski, Ireneusz Hajdas i Jan Święciak.

 

czytano: 902 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-21 11:01:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7