wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Bike Atelier MTB Maraton zagości w Gminie Żarki 17 lipca. Start i meta wyścigów zlokalizowane będą nieopodal sanktuarium Leśniowskiego w Żarkach. Miłośnicy dwóch kółek, szybkiej jazdy i bezdroży wybrali Żarki jako miejsce startu i mety, ale trasa biegnie także malowniczymi odcinkami przez sąsiednie Gminy Janów i Niegowa.

Bike Atelier MTB Maraton to cykl 6 imprez odbywających się w południowej Polsce gromadzących fanów jazdy po terenie. W tym roku odbyły się już trzy edycje imprezy (Dąbrowa Górnicza, Tychy, Rybnik), po maratonie w Żarkach/Niegowej/Janowie zawodnicy będą mieli szansę poznać jeszcze okolice Psar (21 sierpnia) i Gliwic (18 września).

Zawodnicy już nie umieją doczekać się jurajskiej trasy, gdyż będzie stanowiła dla  nich nie lada wyzwanie.  mówi
- Stawiamy na turystykę rowerową, dlatego współpraca z Bike Atelier MTB Maraton to da nas bardzo dobra szansa na promocję właśnie wśród rowerzystów - burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.


Zapraszamy serdecznie do śledzenia strony zawodów:
http://bikeateliermaraton.pl/

Rejestracja pod adresem:
http://bikeateliermaraton.pl/sezon-2016/mtb-maraton-2016-rejestracja

Film promujący trasę maratonu:

https://www.facebook.com/bikeateliermaraton/videos/641205422695719/

czytano: 843 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-24 13:41:08

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9