wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Uroczyste pokazy podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Uroczyste pokazy podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach  22 i 23 czerwca br w Domu Kultury w Żarkach odbyły się po raz czwarty uroczyste pokazy podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach.

Zaproszenie na uroczystość przyjął pan Burmistrz Klemens Podlejski i przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisawa Nowak.

Na scenie zprezentowały się utalentowane dzieci uczęszczające na zajęcia ogniska i ich baletmistrz Łukasz Zasik.

Młodzi tancerze zaprezentowali na scenie między innymi tańce: Homecoming, Tarantella, Krakowiak, oraz taniec do utworu Bolero w wykonaniu  4  grup ogniska.

Pokazy podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach wywarły na obecnych ogromne wrażenie. Piękne tańce dodatkowo ubarwiły prześliczne stroje uszyte specjalnie na to bardzo ważne dla dzieci wydarzenie.

Już dzisiaj zapraszamy na zapisy do Ogniska Baletowego w Żarkach wszystkich chętnych w ostatnim tygodniu sierpnia i pierwszym tygodniu września. O terminach poinformujemy na stronach www.umigzarki.pl, www.zarki.naszgok.pl i w lokalnej prasie

czytano: 779 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-06-28 13:13:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 17