wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Festyn Rodzinny w Czatachowie 24 lipca.

Strona główna » Aktualności » Festyn Rodzinny w Czatachowie 24 lipca.

wielkość tekstu:A | A | A

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę (24.07.) do Czatachowy na festyn połączony z jubileuszem 15-lecia istnienia Kapeli Sami Swoi.

Festyn rozpocznie się o godz. 16.00 przy świetlicy wiejskiej. W programie występy Kapeli Hutniczej ze Stronia Śląskiego oraz Sami Swoi z Czatachowy. Na zakończenie zagra zespół młodzieżowy.

Impreza pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Żarkach Klemensa Podlejskiego. Organizatorzy: radny Rady Miejskiej Włodzimierz Skrzypiciel oraz sołtys Czatachowy Zenobia Cembrzyna.

czytano: 646 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-07-19 15:36:38

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6