czwartek, 13 grudnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Juliusz, Łucja
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wyprawa do Wadowic i Pszczyny.

Strona główna » Aktualności » Wyprawa do Wadowic i Pszczyny.

wielkość tekstu:A | A | A

Ponad 50 osób uczestniczyło w wycieczce do Wadowic i Pszczyny. W wspólną podróż wybrali się mieszkańcy Zawady, Czatachowy, Jaroszowa oraz Żarek.
- W Wadowicach odwiedziliśmy dom Karola Wojtyły oraz poszliśmy na Rynek na kremówki. W Pszczynie najważniejszym punktem programu był pałac, ale pospacerowaliśmy również po Starym Mieście – mówi Zofia Zamora, sołtys Zwady.

Wycieczka została współfinasowana ze środków tzw. sołeckich. Głównym organizatorem był sołtys Wsi zawada wraz z Radą Sołecką.

- Składamy podziękowanie dla burmistrza Klemensa Podlejskiego i Rady Miejskiej za udzielone wsparcie – dziękuję Z. Zamora.

 

czytano: 725 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-07-19 15:56:20

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9