piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Poczuj radość Dni Młodzieży.

Strona główna » Aktualności » Poczuj radość Dni Młodzieży.

wielkość tekstu:A | A | A

Szwedów i mieszkańców RPA powitał dzisiaj (21.07.) oficjalnie w  Żarkach burmistrz Klemens Podlejski w domu kultury. Goście przyjechali w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Głównym motywem przyjazdu jest oczywiście udział w Dniach Młodzieży, ale w ramach pobytu w Polsce jest również program związany z poznawaniem Polski. W domu kultury zaprezentowano cztery filmy: o Województwie Śląskim dzięki uprzejmości Śląskiej Organizacji Turystycznej, o Szlaku Orlich Gniazd dzięki uprzejmości Związku Gmin Jurajskich oraz o Starym Młynie i innych atrakcjach Gminy Żarki.

Młodzież w ramach wizyty miała również zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł i twórczą pracę w Pracowni EtnoJura. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do Sanktuarium Leśniowskiego. Jutro (22.07.) godz. 15.00 odbędzie się koncert i Wieczór Uwielbienia. Wstęp wolny.

 

czytano: 870 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-07-21 11:42:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8