niedziela, 17 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Donata, Łukasz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wybrańcy Mocy. Gra dla dzieci 7 sierpnia. Bezpłatnie dla dzieci Czatachowa.

Strona główna » Aktualności » Wybrańcy Mocy. Gra dla dzieci 7 sierpnia. Bezpłatnie dla dzieci Czatachowa.

wielkość tekstu:A | A | A

Wybrańcy Mocy gra dla dzieci w uniwersum Star Wars w ramach Flamberg 2016, Niedziela, 7 sierpnia godzina 13:00 – 15:00, Pole namiotowe w Czatachowej, gmina Żarki.  Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Udział w grze jest bezpłatny. Rekomendujemy lekkie, sportowe ubrania, mile widziane stroje w klimacie Star Wars. Zobacz zabawę z ubiegłego roku https://www.youtube.com/watch?v=V0BMulgUkZg

Jeśli chcesz spędzić fragment wakacji w bajecznych krainach rodem z powieści fantasy, odwiedź w sierpniu Czatachową na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. To tu, w dniach 6-15 sierpnia odbędzie się kolejna edycja konwentu gier terenowych „Flamberg”.

Główne atrakcje konwentu obejmują rozgrywające się praktycznie codziennie gry terenowe w różnych klimatach i światach fantasy, w tym dwie gry dwudniowe, warsztaty rzemieślnicze, gry planszowe i karciane oraz wieczorne zabawy przy ognisku. Udział w grach terenowych wymaga stroju dostosowanego do klimatu danej gry oraz zakupu bezpiecznych atrap broni białej, przy użyciu której rozstrzygane są walki w świecie gry.

Klimat podczas konwentu przypomina warunki podobne do plenerowych koncertów, choć od lat w zlotach biorą udział także rodziny z kilkuletnimi dziećmi. Na miejscu do dyspozycji uczestników jest pole namiotowe, zaplecze sanitarne w postaci przenośnych toalet i prysznicy (w cenie akredytacji) dostęp do elektryczności i wspólnego dużego namiotu halowego.

Specjalnie dla naszych najmłodszych uczestników, również dla tych, którzy odwiedzą nas tylko na jeden dzień przygotowaliśmy, jak co roku, grę terenową dla dzieci. W tym roku, dzieje się ona w bardzo odległej galaktyce... w klimacie uwielbianych Star Wars.

Najmłodsi uczestnicy gry wcielają się w rolę obdarzonych mocą dzieci, które zostały wybrane do szkolenia w Akademii Jedi. W czasie zabawy dzieci będą miały okazję nauczyć się podstaw walki mieczem świetlnym (oczywiście w jego bezpiecznej wersji), strzelać z blasterów nerf i spotkają postacie znane ze świata Star Wars.

Oto wstęp do fabuły tegorocznej gry dla dzieci:

Luke Skywalker powrócił do idei wskrzeszenia zakonu Jedi i przywrócenia do życia chluby Republiki – Akademii Jedi. W tym celu zebrał grupę uczniów - padawanów, których przez dwa lata szkolił w drogach Mocy. Trzech z nich zdołało zdobyć tytuł Rycerza Jedi. To właśnie ich rozesłał w poszukiwaniu dzieci – kandydatów do Akademii.

Każdy z Jedi odwiedził wiele planet budując sieć agentów, których zadaniem było wyszukiwanie dzieci obdarzonych choć odrobiną Mocy. Dziś nadeszła wreszcie chwila, gdy, pod opieką jednej z agentek - przemytniczki i rebeliantki Kry, pierwsza grupa kandydatów na uczniów przybywa na księżyc Yavin, do punktu spotkania w pobliżu pozostałości dawnej bazy Rebelii. To tutaj mają zobaczyć się z Rycerzem Jedi - Warusem, który zadecyduje, czy mogą zostać uczniami Akademii Jedi.

Niestety, agenci Imperium zorientowali się, że ktoś poszukuje kandydatów na Jedi i zdwoili wysiłki zmierzające do schwytania Luke’a i jego popleczników.

czytano: 693 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-08-02 15:06:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10