niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Inwestycje drogowe w Gminie Żarki.

Strona główna » Aktualności » Inwestycje drogowe w Gminie Żarki.

wielkość tekstu:A | A | A

Trwa przebudowa dróg gminnych: ul. Chryzantem, ul. Konwalii, ul. Łąkowa . Zadanie realizuje firma P.H.U.B. MARMADEX Magdalena Piątek – Sosnecka z Myszkowa.  Odcinek ul. Chryzantem jest praktycznie ukończony,  w trakcie realizacji jest przebudowa ul. Konwalii natomiast na ul. Łąkowej rozpoczęto prace ziemne. Wartość zadania 666 980,95 zł. Oto zakres prac:
Ul. Chryznatem - 84 m, nawierzchnia z kostki betonowej, chodnik przyjezdniowy po lewej stronie, opaska przyjezdniową po prawej stronie, zjazdy.
Ul. Konwalii 205m - nawierzchnia z kostki betonowej, chodnik przyjezdniow po prawej stronie, opaska przejzedniowa lewej stronie, zjazdy
Ul. Łąkowa 330 m - nawierzchnia z kostki betonowej,  chodnik przyjezdniowy po lewej stronie, opaska przyjezdniową po prawej stronie, zjazdy.

- W 2016 roku została również wykonana dokumentacja projektowa na przebudowę innych ulic na Osiedlu 600-lecia: Fiołków i Bratków oraz odcinek ul. E. Plater – informuje burmistrz Klemens Podlejski.

Warto dodać, iż na ukończeniu  jest dokumentacja projektowa na oświetlenie ul. Kolejowej w Ostrowie, przedłużenie oświetlenia na ul. Strażackiej, Niegowskiej i Steinkellera w Żarkach.

W tym roku zostaną również zrealizowane dwie inne inwestycje drogowe:  przebudowa ulicy Dolnej z odwodnieniem w miejscowości Jaworznik  oraz budowa drogi do Kępiny - Wysoka Lelowska Gmina Żarki. - Mamy zapewnione dla tych inwestycji dofinasowanie unijne. Zadania będą zrealizowane w tym roku – dodaje burmistrz Klemens Podlejski.  

 

czytano: 855 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-08-09 16:05:18

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6