niedziela, 17 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Donata, Łukasz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Orkiszowy chleb z Jaroszowa.

Strona główna » Aktualności » Orkiszowy chleb z Jaroszowa.

wielkość tekstu:A | A | A

Ruszyła produkcja chleba orkiszowego z dodatkiem lnu i gryki w Gospodarstwie Rolnym w Jaroszowie w Gminie Żarki.

- Do wypieku chleba używamy tylko i wyłącznie produktów z naszego gospodarstwa rolnego – deklarują Krystyna i Ryszard Habalbowscy. Do tej pory rodzina Halabowskich prowadząc gospodarstwo rolne zajmowała się sprzedażą: orkiszu – ziarna, mąki białej orkiszowej, mąki razowej oriszowej oraz otrąb.

- Często jednak zadawano nam pytanie o chleb i zdecydowaliśmy się na własną produkcję – mówi Ryszard Halabowski. – I ta właśnie ruszyła po wszelkich uzgodnieniach. W czasie wypieku używamy mąki orkiszowej, dodajemy len i grykę.

Kilogram chleba kosztuje 15 zł. Bochenek 10 zł. Chleb orkiszowy to pierwszy wyrób, ale w planach jest jeszcze chleb gryczany. Wszelkie informacje pod numerami telefonów:  504 – 123 – 915, 518 367 68. Adres:  42 – 310 Żarki, Jaroszów 21.

 

czytano: 1397 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-08-16 14:54:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9