niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rozmowy o województwie na Żareckim Jarmarku.

Strona główna » Aktualności » Rozmowy o województwie na Żareckim Jarmarku.

wielkość tekstu:A | A | A

Jak wyobrażasz sobie przyszłość województwa śląskiego. To jedno z  pytań, jakie będzie postawione mieszkańcom w ramach pionierskiego na skalę kraju projektu partycypacyjnego „Śląskie. Tu rozmawiamy”. Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią, pomysłami, inspiracjami to zapraszamy na żareckie targowisko. Tutaj w najbliższą sobotę (27.08.) pojawi się specjalny bus, wyposażony w mobilne studio filmowe, zaparkuje pośrodku targu przy Karczmie Szary Wilk, a animatorzy będą zapraszać ich uczestników do dzielenia się opiniami, sugestiami i pomysłami związanymi z przyszłością regionu.

- Gmina Żarki została wybrana jako jedno z tych miejsc, w którym warto porozmawiać o województwie śląskim. My udostępniamy teren targu, ale organizatorem akcji "Śląskie. Tu rozmawiamy" jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego - informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W efekcie tych spotkań powstaną krótkie wywiady filmowe z mieszkańcami, które zostaną umieszczone na urzędowym kanale YouTube. Uzyskane opinie zostaną też wykorzystane i poddane dyskusji w trakcie kolejnego etapu procesu partycypacji – spotkań z ekspertami m.in. z zakresu nauki, biznesu, organizacji pozarządowych czy samorządów.

Skontaktuj się
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
40-037 Katowice
ul. Ligonia 46
tel. 32 77 40 657
e-mail: turozmawiamy@slaskie.pl

 

czytano: 731 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-08-22 13:08:47

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7