wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Z kijkami w Suliszowicach.

Strona główna » Aktualności » Z kijkami w Suliszowicach.

wielkość tekstu:A | A | A

Dokładnie 77 zawodników wystartowało w VI Jurajskim Pucharze Nordic Walking w V rundzie, która odbyła się w Suliszowicach w Gminie Żarki.
W ocenie zawodników trasa była bardzo urozmaicona, ale i trudna. Została przygotowana przez Marcina I Mariolę Pasikowskich z Positiv Energy Żarki. Do Suliszowic pochodzić z kijkami i poznać jurajskie bezdroża przyjechali zawodnicy z klubów z Janowa, Częstochowy, Kalet, Zawiercia, Żarek, Katowic, Myszkowa, Gliwic, Ożarowa Mazowieckiego, Biskupic, Dąbrowy, Czarnego Lasu, Żarek Letnisko. Wszyscy pokonali 6 km.
Głównym organizatorem imprezy był RTB Tracker Podkowa Janów ze wsparciem Gminy Żarki, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach,  Positiv Energy Żarki. Bezpieczeństwo zapewnili strażacy z OSP Żarki. Edycję Nordic Walking wsparli radni Rady Miejskiej Barbara Pietruszewska i Włodzimierz Skrzypiciel. Impreza po patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Wyniki poniżej w załączeniu.

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1492 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-08-24 09:15:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8