sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Film z Żareckiego Targu.

Strona główna » Aktualności » Film z Żareckiego Targu.

wielkość tekstu:A | A | A

Jest już film nagrany na Żareckim Targu w ramach  pionierskiego na skalę kraju projektu partycypacyjnego „Śląskie. Tu rozmawiamy”. W minioną sobotę  w Żarkach gościł specjalny bus, wyposażony w mobilne studio filmowe. Mieszkańcy regionu dzieli się pomysłami i sugestiami związanymi z przyszłością regionu.
- Organizatorem akcji "Śląskie. Tu rozmawiamy" jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Gmina Żarki była w tym wypadku partnerem - mówi  burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
W efekcie powstał wywiad filmowy z mieszkańcami. Jest dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=KZCCjGZuP9M

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

czytano: 1167 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-02 13:57:36

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8