wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny obchodzą: Aurelia, Kleofas
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Odnawialne źródła energii.

Strona główna » Aktualności » Odnawialne źródła energii.

wielkość tekstu:A | A | A

Uprzejmie informujemy, ze w dalszym ciągu Gmina Żarki oczekuje na pozytywne rozstrzygnięcie konkursu dla podziałania 4.1.2 w ramach PRO WSL 2014-2020 organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w temacie wniosku pn. „Montaż odnawialnych źródeł  energii  na terenie posesji prywatnych w Gminie Żarki."

Po przyznaniu dofinansowania przez Województwo Śląskie Gmina rozpocznie procedurę przetargową celem wyboru wykonawcy.

Pamiętajmy, ze proces pozyskiwania środków jest długotrwały. Mamy nadzieję, że prace będą mogły rozpocząć się w IV kwartale roku. O kolejnych etapach będziemy Państwa informować.

 

czytano: 891 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-05 14:12:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3