sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Śląskie Słoneczniki 2016 rozdane!

Strona główna » Aktualności » Śląskie Słoneczniki 2016 rozdane!

wielkość tekstu:A | A | A

Wojewódzki finał konkursu Słoneczniki 2016 na najlepszą inicjatywę dla dzieci zakończył się sukcesem Starego Młyna w Żarkach. Statuetka Złotego Słonecznika trafiła do Muzeum Dawnych Rzemiosł. Tylko w jednej kategorii werdykt jury i rodziców był ten sam. Gala finałowa konkursu Słoneczniki 2016 obfitował w niespodzianki. Wśród triumfatorów nie zabrakło dużych instytucji, jak i małych gmin, w tym Gminy Żarki.

Konkurs Słoneczniki 2016 wyłania najlepsze inicjatywy dla dzieci w Polsce. W tym roku po raz pierwszy była organizowana śląska edycja konkursu.  Na  Śląsku w kategorii logika wygrała oferta: Edukacja przez zabawę. Interaktywne wystawy w Starym Młynie w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. W kategorii rywalizowało 9 podmiotów, w tym m.in. Dziecięcy Uniwersytet Cieszyński przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Dziecięcy Uniwersytet Ekonomiczny przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Pałac Młodzieży w Katowicach, Planetarium Śląskie w Chorzowie, Akademia Małego Odkrywcy z Będzina, czy Pałac Kultury w Dąbrowie Górniczej.

- Otrzymaliśmy w tym konkursie najwyższy laur w głosowaniu od rodziców i w głosowaniu od jury – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Statuetkę w imieniu władz samorządowych odebrała Katarzyna Kulińska-Pluta z Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach. Gala finałowa odbyła się w sosnowieckiej Muzie w minioną sobotę (10.09.). Konkurs jest organizowany przez Portal CzasDzieci.pl, który ma charakter informacyjno-rozrywkowy. Jest skierowany do rodziców, dzieci oraz wszystkich związanych z branżą dziecięcą. Konkurs ma docenić i nagrodzić organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką.

W konkursie liczyło się tylko jedno: zadowolenie najmłodszych! Jakość oferty kulturalnej oceniali zarówno rodzice, przyznając swoją nagrodę, jak i jury. Oto wyniki!
Kategoria język:
Werdykt Rodziców: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu za „Literackie lato grozy na wesoło”
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Kino Amok w Gliwicach za „Dziecięcy Salonik Filmowy”.

Kategoria logika
Werdykt Rodziców: Muzeum Dawnych Rzemiosł. Stary Młyn w Żarkach. Edukacja przez zabawę. Interaktywne wystawy w Starym Młynie
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Muzeum Dawnych Rzemiosł. Stary Młyn w Żarkach. Edukacja przez zabawę. Interaktywne wystawy w Starym Młynie
 

Kategoria Sztuki Wizualne:
Werdykt Rodziców: O!PA Dąbrowa Górnicza za „Cuda na kiju”
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Fundacja Nowy Nikiszowiec za „Archikids”

Kategoria Muzyka:
Werdykt Rodziców:  Studio Artystyczne Maciej z Zabrza za „Drużynę Niewidzialnej Ósemki”
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i NOSPR za „ Reksio symfonicznie. Koncert multimedialny dla dzieci”

Kategoria ruch:
Werdykt Rodziców: Harpagan Sosnowiec za „Bieg smyka”
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika: Muzeum Górnośląskie Bytom za „Śląska demonologia dla odważnych – rodzinna gra miejska”

Kategoria przyroda:
Werdykt Rodziców: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu za konkurs „Zagrożeni ulubieńcy"
Werdykt Jury - Statuetka Złotego Słonecznika:  Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie za „Owady dla odważnych”.

Poniżej można znaleźć pełną listę tegorocznych nominacji we wszystkich kategoriach
http://sloneczniki.czasdzieci.pl/aktualnosci/id,88-wszystkie_inicjatywy_nominowane.html
 
fot: Anna Szymańska, Gala rozdania nagród w konkursie Słoneczniki 2016

 

czytano: 1261 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-09-12 15:40:58

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6